Looking for someone to show me a bit of Helsinki in February | Helsinki - LikeALocal Guide

Looking for someone to show me a bit of Helsinki in February

By Traveller December 8, 2017
Helsinki

Looking for someone to show me a bit of Helsinki in February

(2 answers)
By Alena Traveller December 8, 2017

Hi, I will be in Helsinki next February for a week, but I will be studying singing intensely. If I want to see a bit of the city, it will have to be done during the first afternoon or evenings, after 17 o'clock. Is there some tourist hop-on, hop off bus that I could use to see a bit of Helsinki in a few hours? Or, is there a chance to find a local to show me round a little bit? I have a bit of difficulty walking, but I would like to see something anyway. Any ideas? :-)

Answer the question

2 answers

Well, Czech here, I hope you don't mind :)
Ahoj, jsme zrovna tady, ale za pár týdnů odjíždíme. Můžu ti doporučit nějaké tipy. Základní památky a centrum se dá stihnout za odpoledne pěšky nebo tramvají, a v podstatě to zvládneš bez průvodce.
Local December 8, 2017
Reply
No, víc než odpoledne mít asi nebudu. :-) Přilétám do Helsinek v neděli odpoledne kolem druhé. V pondělí mám od dvanácti do devíti kurs, v úterý od devíti do pěti, ve středu od devíti devíti a ve čtvrtek končíme teda ve čtyři, ale to jsem si říkala, že si dám saunu. :-) Chytla jsem soukromý pokoj v CheapSleep, jakékoli insiderské tipy na to, co a jak uvítám. Trochu blbě chodím, takže tramvaj je lepší, lítačku plánuju. :-)
Alena Traveller December 8, 2017
Reply
Jestli letíš, což asi ano, tak koupit na letišti jízdenku v R-Kioski (jako Relay u nás) jen na část Vantaa - intern (2,90) a pak koupit na potřebnou dobu (předpokládám dva dny) Travel Card jen na část Helsinki - intern (13,50). Helsinki jsou rozdělené na Helsinki (centrum v podstatě), Espoo, Vantaa (tomu říkají Region jízdné) a pak další zóny, co nebudeš určitě potřebovat :) Na cestě zpět na letiště tedy budeš zase potřebovat jízdenku na Vantaa. To je nejlevnější možnost cestování, další info na hsl.fi ;) Mají dost dobrý plánovač tras. Doporučuju stáhnout si české Mapy.cz, jsou o mnoho lepší než Here WeGo nebo Google mapy.

Dojedeš na hlavní nádraží vlakem z letiště. Tam přesedneš na tramvaj číslo 2 od Lasipalatsi směrem Olympiaterminal a dojedeš do centra na Kauppatori. A jsi přímo v centru. Vše je kolem.

Co nevynechat:
Ochutnat Koorvapuusti s kávou, případně rádi poradí s dalšími. Jsou dost na sladké. Místní čokoška Fazer se prý špatně shání jinde než ve Skandinávii - kousek od tramvaje bude Karl Fazer Café, tam se dají koupit po kusech na váhu - dobrý dárek domů pro více lidí.

Saunu se dá absolvovat hned na Kauppatori u dřevěných bazénů.

Všechno je tu dost blízko. Asi si projdi základní průvodce památek a podle tvého se rozhodni, rád poradím co brát vážně a co ne.

Mrkni na Honest Guide Helsinki, celkem ok.

Pár návodů jsem psal na https://medium.com/tečka-a-pán%C3%ADčkové-ve-finsku/jaknato/home
Jirka Local December 9, 2017
Reply
Hi Alena, please feel free to check out our Helsinki tours and products from Happy Guide Helsinki, which you will also find here via Like a Local Guide! Thank you and welcome to our beautiful city!
Local December 9, 2017
Reply